ନବ ପ୍ରତିଭା

ଲୁଡୁ ଖେଳ
|- ବିଭୁ ସାମନ୍ତ
କାନ୍ଦୁଛି ପତିତ ସିଂହ ଦୁଆରେ
|- ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ମିଶ୍ର, ପାତ୍ତପାଟ୍ଟନମ୍‌, ଶ୍ରୀକାକୁଲମ୍‌(ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ)
ପୁଅ ଆମେ ଓଡ଼ିଶାର
|- ଶକ୍ତି ସିଆ,ଗଞ୍ଜାମ

ସାମ୍ପ୍ରତିକ ‘ପୁସ୍ତକ ପ୍ରକାଶନ’ ସୁବିଧା ଓ ପ୍ରତିଯୋଗିତାପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଥିବାରୁ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ସାହିତ୍ୟ ବଦଳରେ ନିମ୍ନରୁଚିର ସାହିତ୍ୟ ଉପଲବ୍ଧ ହେଉଛି କି ?

ସର୍ବମୋଟ ମତଦାନ: ୧୮୨୮ Back to Vote Screen

ଲେଖକ ଓ ଲେଖିକା

ଶକ୍ତି ମହାନ୍ତି
ଗନ୍ତାୟତ ଶିବପ୍ରସାଦ
ବ୍ରଜନାଥ ରଥ
ବିଷ୍ଣୁପ୍ରିୟା ମହାପାତ୍ର
ଭୁବନେଶ୍ବର ବେହେରା
କୃଷ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ତ୍ରିପାଠୀ

ସ୍ବାର୍ଥର ବନିତା ଅଟେ ତୋଷାମୋଦ
ଭୟ, ମିଥ୍ୟା ତାଙ୍କ ପୁତ୍ର,
ରାଜ୍ୟରେ ବିପ୍ଳବ ନିଶ୍ଚୟ ଘଟିବ
ଏମାନେ ହେଲେ ଏକତ୍ର


-ଉତ୍କଳଗୌରବ ମଧୁସୂଦନ ଦାସ

 
 
ତା: ଫେବୃଆରୀ ୧୨, ୨୦୧୧  
ମୂଳ ପୃଷ୍ଠାପ୍ରଚ୍ଛଦ
 

Pustaka Mela , Bhubaneshwar 2011 ଭୁବନେଶ୍ବର : ସଂପ୍ରତି ଇଣ୍ଟରନେଟ୍‌ର ଯୁଗ୤ ଏବେ ଅଧିକାଂଶ ତଥ୍ୟ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍‌ରୁ ସହଜରେ ମିଳିଯାଉଛି୤ ତେଣୁ ବହି ଘାଣ୍ଟିବାକୁ ଆଉ କେହି ଆବଶ୍ୟକ ମନେ କରୁନାହାନ୍ତି୤ ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ଲେଖକମାନେ ଲେଖା ଶୈଳୀରେ ନୂତନତ୍ବ ଆଣିବା ସହିତ ତାର ଗ୍ରହଣଶୀଳତା ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନଦେବା ଜରୁରୀ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଜାତୀୟ ଶିକ୍ଷା, ଯୋଜନା ଓ ପ୍ରଶାସନ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟ, ନୂଆଦିଲ୍ଲୀର କୁଳପତି ଡ. କଲ୍ୟାଣକୁମାର ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ୤ ସପ୍ତବିଂଶ ଭୁବନେଶ୍ବର ପୁସ୍ତକମେଳା ଉଦ୍‌ଘାଟନୀ ଉତ୍ସବରେ ଯୋଗଦେଇ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ କେବଳ ଇତିହାସ କି ବର୍ତ୍ତମାନ ନୁହେଁ, ଭବିଷ୍ୟତର କଥା କହିଲେ ବହିପ୍ରତି ଲୋକଙ୍କ ଆଗ୍ରହ ବଢନ୍ତା୤

ସପ୍ତବିଂଶ ଭୁବନେଶ୍ବର ପୁସ୍ତକମେଳା ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଉତ୍ସବରେ ବରିଷ୍ଠ ଲେଖକ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ରଥ ଯୋଗଦେଇ କହିଥିଲେ ଯେ ବହି ପଣ୍ୟ ନୁହେଁ, ତେଣୁ ଏହାକୁ ବଜାର ସର୍ବସ୍ବ ନକଲେ ଭଲ୤ ସାତକଡି ହୋତାଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ବରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି ଉତ୍ସବରେ ବରେନ୍ଦ୍ରକୃଷ୍ଣ ଧଳ ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ସୂଚନା ଦେଇଥିବାବେଳେ ସ୍ବାଗତଭାଷଣ ଦେଇଥିଲେ ବିଭୂତି ପଟ୍ଟନାୟକ୤ ଏହି ଅବସରରେ କବି ଆଶୁତୋଷ ପରିଡାଙ୍କୁ ସଚ୍ଚି ରାଉତରାୟ ସମ୍ମାନ ଓ ଭୂପେନ ମହାପାତ୍ରଙ୍କୁ ବିଜୟକୃଷ୍ଣ ମହାନ୍ତି ଗଳ୍ପ ସମ୍ମାନ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା୤

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଏହି ପୁସ୍ତକମେଳା ଆଗାମୀ ୨୨ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ ଓ ଏଥିରେ ରାଜ୍ୟ ତଥା ରାଜ୍ୟ ବାହାରୁ ୪୫୦ ଜଣ ପୁସ୍ତକ ପ୍ରକାଶକ ଯୋଗଦେଇଛନ୍ତି୤ ପ୍ରତି ଦିନ ପୁସ୍ତକମେଳାର ସାହିତ୍ୟିକ ଚିତ୍ତରଞ୍ଜନ ଦାସ ମଞ୍ଚରେ ସାହିତ୍ୟ ଆଲୋଚନା, କବିତା ପାଠୋତ୍ସବ ଆଦି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମମାନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ୤

ତୁଣ୍ଡ ବାଇଦ :
  ଲେଖା ପଠାନ୍ତୁ - ନିୟମାବଳୀ →
 

ମତାମତ ସଂଖ୍ୟା - ୧ ଆପଣଙ୍କ ମତାମତ ?

  • ୧. ଜ୍ୟୋତି ପ୍ରକାଶ୍ ରଥ |  ଅଗଷ୍ଟ୍ ୧୨, ୨୦୧୧ - ୨:୧୨ ପୂର୍ବାହ୍ନ

    ଓଡିଆ ଭାଷାର ପ୍ରଚଳନ କରି ବହୁତ ଭଲ କାମ କରୁଛନ୍ତି ୤ ଇଣ୍ଟର୍ନେଟ ରେ ଓଡିଆର ବେସି ସାଇଟ୍ ଆସିବା କଥା ୤

ଆପଣଙ୍କ ମତାମତ ?
କମ୍ପ୍ୟୁଟର୍ keyboardର F12 ବୋତାମ୍ ଟିପି ଓଡିଆରେ ଲେଖିବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ କିମ୍ବା ଓଡିଆ କି-ବୋର୍ଡ୍ ( ପୃଷ୍ଠାର ଶୀର୍ଷ-ଦକ୍ଷିଣ ପାର୍ଶ୍ବରେ ) ନିର୍ଦ୍ଧାରଣ କରି ଲେଖନ୍ତୁ୤ ଓଡିଆ ଲେଖିବା ପାଇଁ କୌଣସି ବିଶେଷ softwareର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ୤




ବି.ଦ୍ର: ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଗୋପନୀୟତା ଦୃଷ୍ଟିରୁ, ନିଜର ଇ-ମେଲ୍ କିମ୍ବା ଫୋନ୍ ନଂ ଏହି ମତାମତ ବିଭାଗରେ ପ୍ରକାଶ ନ କରିବା ପାଇଁ ଅନୁରୋଧ୤